Nemotyvuoti ir nepatenkinti darbuotojai jūsų kompanijai gali kainuoti kur kas daugiau, nei galite įsivaizduoti. Jų produktyvumo lygis žemas, streso lygis – aukštas, o tai tiesiogiai atsiliepia ir darbo kokybei bei rezultatams.


Tokie žmonės daug mažiau nuveikia. Jie visada turi pasiteisinimų, kodėl kažko negali atlikti, o su klientais bendrauja be entuziazmo ir įkvėpimo.

DĖMESIO: net 4 iš 5 darbuotojų Lietuvoje yra NEMOTYVUOTI ir NEPATENKINTI SAVO DARBU!

TNS LT vykdomas šalies darbuotojų tyrimas parodė, kad 4 iš 5 darbuotojų Lietuvoje yra nemotyvuoti ir nepatenkinti savo darbu.

Ką tai reiškia? Iš jūsų įmonės 10-ties darbuotojų, tik 2 jaučia motyvaciją pagerinti įmonės rezultatus. Kitiems 8-iems tai nėra svarbu, todėl jie padarys tik kritinį minimumą, kuris garantuos darbo vietos išsaugojimą.

Gali pasirodyti „kas čia tokio“, tačiau…

Įmonėms tai kainuoja MILIJARDUS!

Anot verslo žinių, stresas ir motyvacijos trūkumas JAV kainuoja 300 milijardų dolerių per metus… Didžiojoje Britanijoje – 28 milijardus.

Kiek tai kainuoja Lietuvoje – tiksliai nėra žinoma.

Tačiau, kaip sakė Jurgita Račkytė-Vilimė, TNS LT vyresnioji projektų vadovė: „Motyvuoti ir įsitraukę darbuotojai sukuria ne tik papildomą vertę įmonei, bet daro teigiamą įtaką jos augimui bei veiklos rezultatams. Mūsų atliktas tyrimas atskleidė, jog negatyviai įmonės atžvilgiu nusiteikę, nemotyvuoti ir atsiriboję darbuotojai tai ne tik neišnaudoti įmonės resursai. Tokie darbuotojai aktyviai kuria aplinką, kuri demotyvuoja ir jų kolegas“.

3 keliai, kaip visa tai išspręsti…

  1. Jūs galite atleisti visus nemotyvuotus darbuotojus ir TIKĖTIS, kad nauji žmonės bus geresni.

Šis sprendimas yra lyg loterija. Galite iššvaistyti daug laiko ir pinigų darbuotojų pakeitimui, tačiau gero ilgalaikio rezultato ir nesulaukti.

  1. Galite skirti savo brangų laiką ir stovėti visiems „ant galvos“, kad jie daugiau dirbtų ir siektų geresnių rezultatų.

Tokiu būdu vargu ar pasieksite  norimo rezultato, nes ilguoju laikotarpiu tai neveikia – niekam nepatinka psichologinis spaudimas, kuris sukelia papildomą stresą.

  1. Galite pasinaudoti lengvesniu (ir pigesniu) keliu – surasti būdų, kaip įkvėpti ir motyvuoti dabartinius savo darbuotojus, kad jie PATYS norėtų dirbti ir siekti geresnių rezultatų.

Pats efektyviausias būdas pasiekti, kad darbuotojai produktyviau dirbtų – juos pačius uždegti ir įkvėpti siekti ambicingesnių tikslų.

Jūs, kaip vadovas, turite stengtis daryti viską, kad darbuotojų viduje susikurtų motyvacija ir noras pasiekti kažko daugiau nei jie turi dabar. Žmogus niekada nepadarys tiek daug, kai yra spaudžiamas, kiek gali nuveikti, kai pats yra užsidegęs.

O pats lengviausias būdas tai padaryti – nukreipti pas tuos žmones, kurie juos galėtų ĮKVĖPTI siekti daugiau.